Wiedeńskie i singapurskie giełdy papierów wartościowych Dodaj Bitcoin i Ethereum Produkty

Wiedeńska giełda Wiener Börse dodała właśnie wsparcie dla nowych produktów na bazie Bitcoin i Ethereum. Według emitenta kryptopochodnych 21Shares AG, Immediate Edge te nowe produkty giełdowe (ETP) oparte na Bitcoin i Ethereum zaczęły być dostępne na platformie 1 września pod hasłami ABTC i AETH, odpowiednio. Szef ds.

rozwoju Wiener Börse, Thomas Rainer, powiedział, że pozwoli to lokalnym „inteligentnym inwestorom“ wykorzystać korzyści, jakie rynek akcji oferuje inwestorom kryptońskim, w tym „monitorowany, regulowany i przejrzysty handel z informacjami w czasie rzeczywistym i bezpieczne rozliczanie za pośrednictwem ich regularnych kont brokerskich“.

21Shares CEO Hany Rashwan powiedział, że po wprowadzeniu tego Bitcoin ETP w Wiener Börse, produkt jest teraz dostępny na rynku niemieckim, austriackim i szwajcarskim. Singapore Exchange (SGX) wprowadził również indeks cen Bitcoin i Ethereum we współpracy z CryptoCompare.

Indeksy te mogą być wykorzystywane przez lokalne firmy zainteresowane wprowadzeniem własnych produktów w oparciu o źródło danych. Szef serwisu indeksów SGX, Simon Karaban, powiedział: „W miarę jak świat szybko zmierza w kierunku cyfryzacji w tworzeniu i akumulacji bogactwa, aktywa cyfrowe są coraz częściej przyjmowane przez inwestorów“.